top of page

Mam ogromną przyjemność, by zaprosić Państwa na VIII Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa, Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście, ktὀry odbędzie się w dniach 29 lipca - 10 sierpnia 2024  w Tarnowie.

I Sesja (28 lipca - 4 sierpnia):

Krystian Tkaczewski (Polska)

Masahi Katayama  (Japonia)

Philippe Raskin (Belgia)

Yi-Yang Chen (Tajwan)

Liao Mingfei (Hong -Kong)

 

II Sesja (6-10 sierpnia):

Krystian Tkaczewski (Polska)
Masahi Katayama  (Japonia)

Maria Murawska (Polska)

 

Miejscem kursu będzie Zespὀł Szkὀł Muzycznych im. I.J.Paderewskiego , ktὀry razem z Urzędem Miasta Tarnowa i Connecticut Chopin Foundation są organizatorami imprezy. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Pani Jolancie Światłowskiej, dyrektor Zespołu Szὀł Muzycznych w Tarnowie, za udostępnienie instrumentὀw do lekcji, ćwiczenia i koncertὀw. Dziękuję rὀwnież Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Tarnowa za pomoc w organizacji festiwalu, w tym udostępnienie Sali Lustrzanej w Tarnowie.

 

Wybrałem Tarnὀw na miejsce tego festiwalu, ponieważ jest to miejsce bliskie mojemu sercu. Jest to moje rodzinne miasto, to tutaj rozpoczęła się moja kariera pianistyczna, tutaj zawsze chętnie powracam. Ten festiwal jest rὀwnież wyrazem mojej wdzięczności dla Pana Prezydenta Romana Ciepieli za przyznanie mi zaszczytnego tytułu - Ambasadora Tarnowa w roku 2015.

 

Uważam, że stworzenie festiwalu pianistycznego w Tarnowie jest kolejnym krokiem by zaprezentować tarnowskim melomanom prawdziwe światowe talenty pianistyczne. Zdecydowałem się nazwać festiwal swoim imienieniem, by pozostawić jakąś część osobowości w tym uroczym mieście i by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym jako pianista, wykładowca, juror ponad 30 konkursὀw pianistycznych na pięciu kontynentach: Europie, Azji, Australii, Afryce i Ameryce Płn.

 

Chciałbym w tym miejscu zachęcić młodych adeptὀw pianistyki do uczestniczenia w Międzynarodowym Festiwalu Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście w Tarnowie. Najlepsi pianiści będą rekomendowani do występu w prestiżowych imprezach oraz polecani naszym partnerom w Polsce, Niemczech, Rosji, Japoni, USA, etc.

 

Kurs będzie prowadzony przez wybitnych pianistw z Polski, Belgii, Chin, Singapuru, Hong-Kongu, Tajwanu i Japonii . Życzę powodzenia wszystkim uczstnikom i gorąca zapraszam do wysyłania zgłoszeń.

 

Z poważaniem

 

Dr Krystian Tkaczewski

Założyciel, dyrektor artystyczny

bottom of page